Branding. Nasze myślenie i zasady działania.

Co może obiecać marce, a co zagwarantuje jej klientom? Czy ma być odważny? Jaki stawia cel i czy trafi do odbiorcy? Czy zaspokoi potrzeby… jeśli tak, to w jaki jaki sposób?

Inspirują nas dobre i mądre przekazy graficzne, a w szczególności te z gwarancją emocji oraz czytelną narracją. W tym postrzeganiu właśnie widzimy zasady, a jako że sami uważamy za niezbędne w naszej pracy mieć zasady, to nimi właśnie się dzielimy:

Ergonomia: Tworzenie z uwzględnieniem ergonomii oznacza dostosowywanie projektu do ludzkich potrzeb i wygody. To oznacza, że projekt powinien uwzględniać ludzkie proporcje, nawyki i zachowania, aby zapewnić wygodne i ergonomiczne korzystanie.

Użyteczność: Projekt ma być przyjazny dla użytkownika i łatwy do zrozumienia. To oznacza, że interfejsy powinny być intuicyjne, a informacje czy funkcje łatwo dostępne. Testy użytkowników mogą pomóc w identyfikacji potencjalnych problemów.

Estetyka: Nie powinna być jedynym celem projektu, to dobrze zaprojektowany projekt zwykle jest również atrakcyjny wizualnie. Estetyka może pomóc w przyciągnięciu uwagi i zachęceniu użytkowników do bliższego przyjrzenia się projektowi.

Zrównoważony design: Współcześnie ważnym aspektem projektowania jest dbałość o środowisko. Projektanci powinni rozważyć wpływ swojego projektu na środowisko naturalne i dążyć do minimalizowania negatywnego wpływu poprzez np. wybór ekologicznych materiałów i procesów produkcji.

Kontekst użytkowania: Projektanci powinni brać pod uwagę kontekst, w którym użytkownicy będą korzystać z projektu. To oznacza dostosowanie projektu do różnych sytuacji i potrzeb użytkowników.

Testowanie i narracja: Projektowanie to proces ciągłego doskonalenia. Projektanci powinni regularnie testować swoje projekty na użytkownikach, zbierać opinie i sugestie, a następnie dokonywać odpowiednich zmian i ulepszeń.

Zrozumienie odbiorcy: Kluczowym aspektem projektowania jest zrozumienie odbiorców i ich potrzeb. Projektanci powinni prowadzić badania, analizować dane i rozmawiać z użytkownikami, aby lepiej zrozumieć, jakie są ich oczekiwania i jakie problemy chcą rozwiązać.

W naszych pracach znajdziesz te i inne zasady, potrzebne w budowaniu dobrej strategii graficznej.

Doświadczenie ponad 20 lat na rynku marketingowym a jako jako kolektyw prawie 13 lat, zobowiązuje. Każdy z nas bez wyjątku sprawił, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Właśnie to, sprawiało że przez doświadczenia, wiemy więcej na co reaguje dzisiejszy odbiorca, i na co liczy on w tym marketingowym szaleństwie. Dlatego tak bardzo cenimy sobie emocje, gdyż są one częścią naszego życia i dobrze jest móc być ich autorem.

Więcej znajdziesz na https://montovnia.com/portfolio

Leave a Comment