Rozdział I. Wstęp do naszej historii.

Znasz historię

o smokach w „marketingu”, które krążą nad światem klienta? Termin ten jest raczej naszą metaforą i może być interpretowany na różne sposoby w kontekście tych relacji. W każdym przypadku i na każdym etapie, kluczowym elementem jest nasze spojrzenia, na to jak widzimy stare i jak postrzegamy nowe trendy w strategiach które marki poprzez Smoki Marketingowe realizują. Nazwaliśmy te Smoki, według nazw wynikających z rodzaju strategii marketingowych. Na tej podstawie poznaliśmy różne taktyki, kampanie czy narzędzia, które Marki używają, aby przyciągnąć i zainteresować klientów w konkurencyjnym środowisku rynkowym.

Główne Smoki:

  • Smok Wysoka konkurencja na rynku.
  • Smok Ograniczony budżet na działania marketingowe.
  • Smok Szybko zmieniające się preferencje i trendy konsumenckie.
  • Smok Negatywne opinie online lub recenzje.
  • Smok Niska lojalność klientów.
  • Smok Rozproszony rynek docelowy z różnymi grupami oczekiwań.
  • Smok Zmiany technologiczne, które mogą wymagać dostosowania strategii.
  • Smok Niska świadomość marki.
  • Smok Trudności w dostępie do rynku lub problematyczna dystrybucja.
  • Smok Niskie zaangażowanie na platformach społecznościowych.

Ale to również nasza historia i o tym,

co z takimi Smokami wyrabiamy, co mamy do powiedzenia kiedy pojawią się takie Smoki w królestwach Marek. Celem nadrzędnym jest, aby każdy Król władający Marką mógł się dowiedzieć: jak widzimy ten cały marketing i jakie gwarancje możemy Markom zaproponować.

W kontekście strategi marketingowej w „Smoka” widzimy również w odniesieniu do wyzwań lub trudności, które Wielki Brend musi pokonać by nad królestwem Marki złe Smoki nie latały.

Wraz z postrzeganiem takich strategii marketingowych, ważne dla nas jest zidentyfikowanie i skonfrontowanie się z tymi Smokami z perspektywy konsumenta, aby osiągnąć wyższe cele i przedstawić inne kreatywniejsze rozwiązania.

Zatem nasuwa się pytanie, a raczej pytania…

Jaki jest dzisiejszy konsument (w tym Ty i ja), podróżujący po takim świecie? My wiemy że, jest on dziś mocno świadomy i ma swoje ideały, jest również wymagający i zna swoje możliwości, zawsze szuka wartości z wyboru. Doskonale wie, że to jego sakwa stanie się lżejsza, kiedy zawita do królestwa Wielkiego Brenda i zdecyduje się nabyć jego towary, czy usługi. A jaki natomiast powinien być sam Wielki Brend, do którego kieruje się konsument i czy są też Smoki? Naszym spostrzeżeniom towarzyszy zawsze jedna teza… jest sprytny i szuka mądrego wsparcia Wielkiego Brenda.  Jak może to zrobić?

Może poznać inne rozwiązania, które konsumenci lubią, na które zwracają baczniejszą uwagę i są na wyciągnie ręki do zadania. Może również poznać nasze idee i strategie które przyczyniły się na osiągnięciu celów zakładanych przez Wielki Brendów.

Wielki Brendzie.

Najlepiej o doświadczeniu mówi portfolio które znajdziesz tu: montovnia.com/portfolio a jeśli masz Smoka to wyślij nam brief na @: mamsmoka@montovnia.com lub biuro@montovnia.com