Wielka 3 marketingu internetowego.

Dziś Internet stał się miejscem dla reklam i promocji od produktu po wszelakie kampanie marketingowe. Jednym słowem marketing internetowy daje każdemu wiele korzyści pod postacią precyzyjnego dotarcia do zakładanych grup docelowych, w które wpisują się nasze produktu i usługi. To jedna z podstawowych i elementarnych aktywności marki, która powinna zainwestować, gdyż poznanie swojego odbiorcy i jego potrzeb to optymalizacja, czasu i kosztów. To właśnie wyszukiwarki dziś stają się często pierwszym narzędziem z którym zderza się potrzeba ludzi. To miejsce, w którym marka powinna dobrze przedstawić siebie i swoje usługi. Dlatego warto, aby dopasować się do możliwości, które daje nam wyszukiwarka i wykorzystać to.

SEM czyli Search Engine Marketing

Celem kampanii SEM jest ułatwić dotarcie użytkownikowi dowolnej przeglądarki internetowej do strony lub miejsca, do którego chcemy go zaprowadzić. Wykorzystanie dedykowanych technik SEO oraz możliwe wsparcie reklamowe PPC są gwarancją zwiększenia ruchu odwiedzających stronę dedykowaną, a co za tym idzie zwiększa zasięg osób aktywnie poszukujących usługi lub produkty. Te działania idą w parze z promocją marki w Internecie, zwiększa też świadomość marki. To właśnie SEM jest odpowiedzialny za liczbę konwersji, poprzez zwiększenie ruchu stronie internetowej.

Najważniejsze zalety, jakie SEM oferuje to:
Bardzo dokładne określenie dedykowanego budżetu, przy założeniach kampanii PPC.
Dotarcie do klienta z przekazem (ofertą) jest gwarancją, gdyż opierany przekaz jest na słowach kluczowych oraz dedykowanych frazach. Szybkie i skutecznie dotarcie w czasie w stosunku do reklamy w tradycyjnych kanałach komunikacji. I chyba jedna z najważniejszych zalet to SEM daje nam dużo danych analitycznych, dzięki którym możemy sprawnie przyglądać się zachowaniom grup docelowych, które nasączamy naszym przekazem. Wpływamy dzięki niemu na procesy decyzyjne naszych klientów.


SEO czyli Search Engine Optimization

Jest odpowiedzialne jest za optymalizacje strony w aspekcie wyszukiwania. Aktywność i konsekwentne działania SEO gwarantują bardzo dobrze widzialną dla środowiska internetowego cechę optymalizacji wewnętrznej i zewnętrznej strony.
Te wewnętrzne usprawnienia polegają na dopasowania technologii budowy strony, szybkość wczytywania treści i podstron oraz przejrzystość w kwestii merytorycznej kluczem do lepszego. Poukładane treści dodane tytuły, wielkość czcionek tez przyczyniają się do zwiększenia wyników w pozycjonowaniu. Warto, aby nasza strona znalazła się na pierwszej stronie wyszukiwarki, bo to zwiększa świadomość i daje gwarancją zapoznania się z przekazem.
Natomiast ta zewnętrzna optymalizacja to budowanie autorytetu na zewnętrznych linkach, gdyż odnośniki kojarzące markę ze stron zewnętrznych są bardzo wartościowe.
To jest również sygnał dla nas, że wszystko robimy zgodnie. SEO jest jak dobrze naoliwiona maszyna, musi być sprawna i gotowa do ciągłej pracy. Kiedy dobrze dopasujemy słowa kluczowe co jest bardzo istotne, to stanie się skutecznym narzędziem marketingu internetowego. To dziś najpopularniejsza metoda promocji swojej marki.
Te działania powodują, że mamy bezpośredni wpływ na zasięgi organiczne (bezpłatne, najbardziej wartościowe) i przekładają się na pozycję w wyszukiwarce. Trafność jest bardzo istotna i bardzo pożądana, w szczególności z punktu wyników, które pojawiają się w wyszukiwarce im wyższa, tym wyższa jest pozycja. Algorytmy danych wyszukiwarek sprawienie to porównują ze słowami lub frazami wpisanymi przez Internautę.

Zatem pozycjonowanie jest absolutnie i bez wątpienia jest najlepszą techniką i wpływa bezpośrednio na: 1. Rozwój biznesu, który prowadzisz.
2. Sprawia, że klienci postrzegają markę jako eksperta, właśnie przez budowanie wizerunku.
3. Zwiększasz wyniki w wyszukiwarkach dzięki dużej ilości odwiedzin, co się przekłada na budowanie świadomości, i zwiększeniu grona obserwujących i samych klientów. Większa szansa na sprzedaż, kontakt biznesowy.
4. Stanowczo zwiększenie rozpoznawalności i buduje zaufanie.


PPC czyli Pay Per Click

Jedna z form marketingu internetowego są płatne reklamy. Jest to mechanizm, kiedy reklamodawca w wyszukiwarce kliknie reklamę, mechanizm ten nazywamy Pay Per Clic (PPC). Z punktu budżetu, który przeznaczamy na reklamę płatność za interakcję, która wynika z faktycznego kliknięcia i jest bardzo dobrym, ekonomicznym rozwiązaniem niż płatności pobierane z góry. Atutem jest to że nie płacimy za wyświetlenie się samej reklamy tylko za klik. Wygląd reklam PPC najczęściej widoczne są na górze wyszukiwarki, a w przypadku dla remarketingu opcjonalnie jako banery reklamowe


WSO czyli WebSite Optimization

Trzecią z naszej wielkiej trójki jest modyfikowanie treści oraz wykonanie zmian w kodzie strony. Optymalizacja samej strony Internetowej wpływa na jej efektywność i przyczynia się do zmniejszenie samego rozmiaru strony. Również samo uporządkowanie niepotrzebnych ścieżek, redukcja błędów oraz wyeliminowanie niedziałających linków też wpisuje się w zakres optymalizacji