vol.4 argumenty marki

Konsument oczekuje dziś od marki więcej. Zakup samego produktu czy usługi to jedno. Drugie zaś to to, jak zostanie przedstawiony produkt i jak wpisuje się w konkretną potrzebę. Dopasowanie wszystkich czynników jest istotną narracją pomiędzy tymi podmiotami. Jest także gwarancją dotarcia przekazu. Marka powinna zadbać o to, aby jej produkt wpisał się właśnie w potrzebę konsumenta. Musi opowiedzieć o swoim produkcie, przedstawić go szybko, czasem w kilka sekund, ponieważ tylko tyle czasu otrzymuje od konsumenta. Te sekundy są cenne i właśnie o nie najbardziej się rozchodzi w tym całym marketingu narracyjnym.

Jak zatem efektywnie wykorzystać te magiczne kilka sekund?

Ważna jest stratega wizerunkowa, którą marka powinna dobrze przeanalizować, a także harmonia z otoczeniem. Marka produkująca żywność powinna komunikować swój produkt w miejscu, gdzie konsument będzie mógł szybko go zakupić. W innym przypadku, nawet jeśli wywoła efekt potrzeby, to szybki proces decyzyjny, a co za tym idzie finalizacja, nie nastąpią. Oczywiście może to nastąpić później, ale bez gwarancji dla marki. Okazja przepadła. Niby proste i logiczne, ale nie zawsze jest to przestrzegane. Należy zgrać miejsce z przekazem. To klucz i właściwa droga. 

Taką właśnie strategią kierowaliśmy się przy tworzeniu opakowań prepaidów dla marki Orange – starterów, które dziś wszyscy mogą zobaczyć praktycznie w każdym punkcie styku klienta i potrzeby. Zastosowaliśmy przekaz prosty, szybki, w oparciu właśnie o strategię wizerunkową marki czyli kolory, czcionki itp., z komunikatem, który podkreśla wartość z zakupu na tle konkurencji. Wiedzieliśmy o tym, że mamy zaledwie kilka sekund i wykorzystaliśmy je w 110%. Efekt naszych działań będzie widoczny w przestrzeni publicznej jeszcze przez kilka lat, z czego jesteśmy dumni. Potwierdza to skuteczność naszej narracji.

  • Poznać potrzeby Klienta, które wpisują się w produkty marki;
  • Szybko odpowiadać na potrzebę Klienta wszędzie gdzie się da, bez żadnych ograniczeń;
  • Uprościć dotarcie do produktu.

Projekty bazowe, które wytyczyły kierunek strategii komunikacji wizerunkowej. Prosty przekaz, prowadzący do narracji produktu z konsumentem.

a to już kontynuacja dalsza zapoczątkowanego stylu przez Orange.https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte

więcej na http://montovnia.com/portfolio