I, jak Internetowy Marketing

Marketing Internetowy to nic innego jak szereg czynności marketingowych podjętych przez markę w powszechnie dostępnej globalnej sieci Internetowej. Zaletą takiego działania jest wielowątkowy sposób komunikacji oraz możliwość analizowania zachowania grup, które są targetem przekazu. Marketing Internetowy można płynnie modelować w zależności od podatności konsumenta ich na powstałe strategie i komunikaty.
Powszechnie znane formy marketingu Internetowego:
1. MARKETING W WYSZUKIWARKACH, to nic innego jak SEM, czyli pozycjonowanie i optymalizację witryn WWW (SEO) oraz kampanie linków sponsorowanych (PPC).

2. E-MAIL MARKETING polega na rozsyłaniu za pośrednictwem poczty elektronicznej wiadomości z przekazem marketingowym.

3. SOCIAL MEDIA, spersonalizowana aktywność marketingowa oraz inne działania wizerunkowe, edukacyjne, promocyjne na wszelkiego rodzaju serwisach społecznościach.

4. CONTENT, to głównie działania polegające na tworzeniu oraz udostępnianiu wartościowych, oraz pożądanych przez odbiorców treści.

5. MARKETING AFILIACYJNY, są to głównie programy partnerskie, których celem jest bezpośrednia sprzedaż, za pośrednictwem zewnętrznych partnerów i ich sieci dystrybucji.

6. Blogosfera, dopasowany blog pod względem tematyki oraz liczby czytelników, jest gwarancją dotarcia do swoich klientów lub osób zainteresowanych bezpośrednio danym produktem czy usługą marki.

7. MARKETING WIRUSOWY, to nic innego jak powiązanie aktywności widocznej szczególnie w ramach serwisów społecznościach pod postacią animacji, filmów, memów powiązanych z marką.

8. VIDEO MARKETING zawiera ciekawe wideo-poradniki, wywiady, filmy instruktażowe – za ich pomocą marka wzmacnia i modeluje wizerunek.

9. KAMPANIE BANNEROWE, są najbardziej znane i używane a ich koszt zależy przede wszystkim od opłaty, jakiej żąda właściciel strony. Jest jednak działaniem masowym, więc jest posiada wiele wad.

10. MARKETING SZEPTANY, to subtelne konstruowanie przekazu reklamowego, który wygląda na spontaniczne wypowiedzi. Spotkać te formę można głównie na forach internetowych i w mediach społecznościowych.

Więcej, na https://montovnia.com/portfolio