ŚWIĄTECZNY KOD REKLAMY

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku. Czas, w którym bardziej otwieramy się na drugiego człowieka i jego potrzeby. To właśnie teraz jesteśmy bardziej skorzy do pomocy i łatwiej się wzruszamy. Gdyby w kinach podczas świąt puszczano „Love actually”, produkcja co roku miałaby rekordowe otwarcia 😉 Pozostając w temacie filmów. Czy da się wykorzystać świąteczny nastrój i w 3 minuty pokazać funkcjonalność swojego serwisu i zbudować pozytywny wizerunek firmy?

Rekordy popularności na YouTubie bije świąteczny spot Allegro. W ciągu zaledwie tygodnia obejrzało go ponad 11 milionów osób. O reklamie napisały zagraniczne media, między innymi: „The Huffington Post”, „The Telegraph”, „USA Today”. Internauci oszaleli. Przez social media przetoczyła się fala pozytywnych komentarzy. Allegro trafiło w serca wszystkich. Zresztą, nie ma się czemu dziwić. W dzisiejszych czasach wyjazdy do innego kraju w celach zarobkowych to codzienność, nie tylko w Polsce. I do takiej sytuacji nawiązuje film.

To opowieść o losach starszego pana, który zamawia książkę „Angielski dla początkujących”. Przez resztę spotu śledzimy zmagania bohatera, który pilnie uczy się obcego mu języka. Co ważne, jest niesamowicie zdeterminowany. Angielski towarzyszy mu w autobusie, w wannie, a samoprzylepna karteczka ze słowem „dog” ląduje nawet… na głowie jego psa. Pojawia się pytanie: w jakim celu mężczyzna poświęca tyle czasu i energii na naukę? Okazuje się, że starszy pan to czyjś ojciec i dziadek, który leci za granicę, by spotkać się z rodziną i poznać swoją wnuczkę. Pewnie niejednej osobie spłynęła po policzku łza, kiedy usłyszała końcowe: „Hi, I’m your grandpa” – wypowiadane z towarzyszeniem dźwięków znajomej kolędy w tle 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=tU5Rnd-HM6A
Cały materiał genialnie wpisuje się w atmosferę świąt. W reklamie wykorzystano treści uniwersalne: bliskość, rodzinę, wzbudzających sympatię bohaterów, pies też wzbudza sympatię (!) 😉 Świetny pomysł na to, jak sprytnie przekuć atmosferę towarzyszącą świętom, na pozytywny wizerunek firmy. Wielkie brawa dla Allegro! To niewątpliwie absolutny numer 1 wśród świątecznych spotów w Polsce, a być może i na świecie. Ale konkurencja jest silna. Według nas spotem, który może rywalizować z Allegro jest produkcja Wesa Andersona dla H&M oraz reklama lotniska Heathrow. Polecamy je Waszej uwadze.
https://www.youtube.com/watch?v=VDinoNRC49c
https://www.youtube.com/watch?v=oq1r_M5a6uI
I jeszcze jedno. Nieważne czy spędzacie święta w kraju czy poza jego granicami, w towarzystwie psa albo Adriena Brody, w samolocie lub w pociągu. Ważne, by w towarzystwie Bliskich! I tej bliskości i ciepła życzymy Wam z całego Montovnianego serca 🙂

Załoga Montovni.