Topowe „nie – gwiazdy”

O mnie się mówi, ale nie jestem Superstar – jestem perfekcjonistą – czy to zaskakująca walka z pychą, czy niestandardowa promocja?

Superstar
to tytuł jednej z najnowszych kampanii marki Adidas. Może nie jest szokująca i skandaliczna, ale potrafi zaciekawić poprzez przełamanie konwencji sportowej. Nie pokazano pięknych, wysportowanych sylwetek, ani potu, łez i wysiłku. Jak zazwyczaj bywa w tego typu kampaniach, wykorzystano poprawne wizerunkowo osoby do promocji. Wśród czwórki szczęśliwców reklamujących powracający do łask produkt, debiutujący w 1969 roku, znaleźli się: Rita Ora, Pharrell Williams, David Beckham i Damian Lillard.

ritaa

Znani, będący obecnie u szczytu kariery, odbierają sobie tytuły wielkich gwiazd, pozbywając się pychy i zuchwałości typowych celebrytów. W niecodziennej scenerii ukazują siłę charakteru
i pewność siebie, przeciwstawiając je stereotypowym sloganom. Wypierają się bycia Superstar, jeżeli ma to jedynie oznaczać zapełnianie stadionów, popularność, sympatię fanów lub ciekawość dotyczącą tego,  w jakich kreacjach wystąpią i z kim umówią się na randkę.

Przedstawiono ich pracę w skupieniu, często samotności oraz nieustannym dążeniu do perfekcji – to miałoby być wyznacznikiem dla odbiorców przywróconej do produkcji linii butów. Adidas
w kampanii zapewnia komfort w dążeniu do celu, niezależnie od sławy i popularności. Samo wykonanie produktu, użyty do jego stworzenia materiał są niezwykle interesujące, pełne artystycznych motywów, ciekawych estetycznych ujęć, które cały czas przenikają się wzajemnie, tworząc finalnie niepowtarzalną całość. Całość, która wydaje się nam baaardzo przyjemna. Co sądzicie?

Źródło: www.youtube.com

Leave a Comment