Super Bowl

Co roku zastanawiamy się czym zaskoczą nas reklamodawcy podczas bloku reklamowego w trakcie trwania Super Bowl. Dlaczego akurat wtedy?

Zacznijmy od tego czym jest Super Bowl. To finałowy mecz
o mistrzostwo zawodowej ligi NFL. Kolejne edycje Super Bowl są najchętniej oglądanymi transmisjami w amerykańskiej telewizji.
W związku z tym reklamodawcy płacą ogromne sumy za czas reklamowy w trakcie transmisji. Ile?

Przeszukaliśmy internety i znaleźliśmy kilka informacji: w 2008 roku średnia cena za jeden 30-sekundowy spot reklamowy w trakcie transmisji na antenie stacji Fox wyniosła 2,7 miliona dolarów. W 2015 roku było to już 4,5 miliona dolarów, a w 2016 aż 5 milionów dolarów za 30 sekundowy spot! Firmy biją się o możliwość ich emisji. Ale nie ma się czemu dziwić. Zgodnie z danymi przygotowanymi przez firmę Nielsen w 2017 roku Super Bowl obejrzało 111,3 miliona widzów i choć nie pobito rekordu z 2015 roku – 114,4 mln – to i tak liczba ta robi wrażenie. Zwłaszcza, że rekordowa całkowita liczba widzów wyniosła 172 mln. Dodatkowo zanotowano też 191 mln interakcji na Facebooku i Twitterze. W trakcie wydarzenia odbywają się również wyjątkowe koncerty, które gromadzą przed odbiornikami jeszcze większą widownię. Zeszłoroczny koncert Beyonce, Bruno Marsa i Coldplay przyciągnął 115 mln widzów.

Stąd zagwozdka co nowego? Spoty wzbudzają sporo emocji jeszcze przed emisją. Co w tym roku? Kto się pokaże? I przede wszystkim, co pokaże? To prawdziwe majstersztyki w swojej kategorii. A jak było
w tym roku? Zobaczcie!

 

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/reklamy-na-super-bowl-2017-obejrzyj-wszystkie