Tatuując przyszłość

Tatuaże zmieniają się w mini-dzieła sztuki, stając się przejściem do nieograniczonego jutra, szansą na odmianę i normalność! Czy dotąd widziany horyzont, zyska dla osób z trudną przeszłością nowy kształt? Dzięki akcji Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie na pewno stanie się bliższy i nabierze bardziej realnych kształtów.

W sieci niedawno pojawił się film promujący jedną z najnowszych kampanii społecznych. Dotyczy ona błędów młodości ozdobionych i upamiętnionych tatuażami. Jedną z nieprzekraczalnych barier, przeszkadzających w resocjalizacji są właśnie skaryfikacje i tatuaże więzienne, uniemożliwiające powrót do normalnego życia.
Wyższa Szkoła Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie stworzyła film nie tylko ukazujący brutalną dyskryminację byłych więźniów lub wychowanków zakładów poprawczych w wyścigu po pracę, ale także cierpienie tych, którzy pomimo zmiany dalej czekają na szansę normalnego życia w społeczeństwie. Prymitywne rysunki wykonane na ciele, blizny mające kiedyś być ozdobą, stały się szpetnym odniesieniem do przeszłości. Sztuka zamknięcia rzutuje na życie na wolności. Stąd nowy program kampanii mający odmienić wizerunek.

Przy współpracy z szeregiem profesjonalnych tatuatorów WSNS Pedagogium zmienia kształt bolesnych obrazków w dzieła sztuki – akceptowane w społeczeństwie. Właściciele odnowionych „dzieł” tracą kontakt z niedoskonałościami dawnego, ograniczającego ich piętna, patrząc tym samym odważnie w przyszłość. Zachodzące zmiany zewnętrzne determinują przede wszystkim zmiany wewnętrzne i osobowościowe, dające początek nowemu istnieniu jednostki w społeczeństwie.

Bez tytułu

Zapraszamy wraz z WSNS Pedagogium do wzięcia udziału w „Twórczej resocjalizacji” i do obejrzenia filmu.

Źródło: www.youtube.com

Leave a Comment