Księga Smoków. Rozdział I. Wstęp.

To nie jest zwykła historia o Złych Smokach, które krążą nad królestwami brendów. To także historia o nas i o tym, co z takimi smokami robimy. A celem jej jest, aby każdy dowiedział się czym różnią się nasze usługi od innych, jak postrzegamy ten cały marketing i jakie dodatkowe wartości brendom i markom możemy zaproponować.

Bo marketingowy świat brendów i marek, który teraz obserwujemy zadziwia mnogością obrazów, haseł i innych przekazów prawie na każdym już kroku. Towarzyszy nam w życiu codziennym. A wszystko to po to, by zapewnić swego konsumenta, że wybór jego produktu lub usługi to najlepsza decyzja. Ale czy tak jest?

Przecież wszystkie Brendowe Królestwa spoglądają na siebie uważnie, prześcigając się w pomysłach i strategiach. Być najlepszym! Być optymalnym wyborem w oczach każdego podróżnika! Nie ma między nimi pokoju, oj nie ma… Nieustannie toczą wielkie (choć często ciche) bitwy o każdego konsumenta. I choć wywiad każdego z nich działa sprawnie i bezszelestnie, to nad ich niebem nieustannie panoszą się Złe Smoczyce Konkurencje, które stale podglądają pozostałe brendy, by w efekcie robić prawie zawsze to samo co konkurencja… Czasy jednak się zmieniły. Czas zatem działać!

Zadajmy zatem sobie pytanie: jaki jest dzisiejszy konsument (w tym Ty i ja), podróżujący po takim świecie? Jest świadomy, ma swoje ideały, jest wymagający, zna swoje możliwości i szuka wartości z wyboru. Doskonale wie, że to jego sakwa stanie się lżejsza, kiedy zawita do Twego królestwa i zdecyduje się na Twoje towary, czy usługi. A jaki natomiast powinien być Wielki Brend, do którego skieruje się konsument? Ten winien być sprytny i korzystać z mądrego wsparcia, gdy tylko nadarzy się ku temu sposobność.  Jak może to zrobić? Może w prosty sposób poznać gamę pomysłów, którymi dysponujemy. Dzięki nim jego komunikacja z konsumentami będzie ciekawsza i inna. Może też poznać inne rozwiązania, które konsumenci lubią, i na które zwracają baczniejszą uwagę. Może również poznać nasze idee i strategie, które bezpośrednio przekładają się na wzrost sprzedaży. I mieć zawsze więcej, jeśli tylko zapragnie. Takie mam zdanie, poparte doświadczeniem.

A jakie to zdanie i doświadczenie? O tym więcej na: montovnia.com/portfolio

@: mamsmoka@montovnia.com lub biuro@montovnia.com

Leave a Comment